Category
: Undawn
Description

Undawn, devasa bir felaket sonrası dünyada geçen bir açık dünya hayatta kalma macerasıdır. Bu zorlu ortamda, tek başına ya da diğer felaketzedelerle bir araya gelerek ölümcül alanları keşfetmeniz ve korkunç yaratıklarla mücadele etmeniz gerekecektir. Hayatta kalmak için kendi evinizi inşa edebilir, çeşitli teçhizatları üretebilir, güçlendirebilir ve kendi becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Undawn'ın kıyamet sonrası dünyasında hayatta kalmış olanlar, her biri kendi kuralları olan farklı gruplara ayrılmıştır. Oyuncular, ünlü Kuzgun Takımı'nın bir üyesi olarak Palyaçolar, Kartallar, Gece Baykuşları ve Yağmacılar’ın üyeleriyle dünya için karşı karşıya gelecek ve bir sonraki gün doğumuna kadar zorlu tehlikelerden kurtulmaya çalışacak. Evlerini, müttefiklerini ve insanlıktan geriye kalanları korumak için hayatta kalanların çok çeşitli silahlar ve zırhlar kullanması gerekecek. Standart silahların ötesinde, oyuncular yakın dövüş silahları, drone'lar, tuzak bombalar, otomatik taretler ve oyunun dengesini sağlamak için daha fazlasını da içeren taktiksel teçhizatı kullanabilirler.

 

Ekibinizi Oluşturun ve Tüm Zorluklara Karşı Savaşın

Diğer felaketzedeleri bulun ve birlikte ilerleyerek saldırgan düşman gruplarıyla mücadele edin ve korkunç canavarlara karşı baskınlara katılın. Felaket sonrası dünyada karşılaşacağınız zorluklar için kaynakları yağmalayın ve silahlar, zırhlar ve hayatta kalma ekipmanları üretmek ve geliştirmek için kullanın. Kendinizi zombi sürülerine karşı koruyabilmeniz için konutunuzu sıfırdan inşa edebilir ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda üretim becerilerinizi ustalaşabilirsiniz. Undawn'ın devasa dünyasında, yürüyerek veya güvenli taşıtlarınızla seyahat ederek önceki felaketzedelerin geride bıraktığı gizemleri ortaya çıkarabilirsiniz

 

HARİTALAR

Harita üzerinde 11 önemli nokta bulunuyor. Bunlar; Ollie Dağı, Kamp Alanı,Kızılçam Ormanı, Kayıp Şehir, Abluka, Seinz Tepeleri, Orta Ovalık, Altın Çöl, Koller Madenleri, Aurich Adası, Radyasyon Adası.

 

Ollie Dağı: Zirveleri daima karla kaplı olan, kuzeyin dondurucu sıradağları. Dağların eteğinde yer alan küçük sedir küçük sedir kasabası bir zamanlar popüler bir kaçamak noktasıydı.

Kamp Alanı: Bölgenin geniş ekili arazilerini ve zengin kaynaklarını barındıran bu saklı ve huzurlu vadi, hayatta kalanlar için ideal bir sığınak hâline geldi.

Kızılçam Ormanı: Bolca gölü ve ırmağı ile Kayalık Dağlar'ın batısında yer alan bu eşsiz yer, medeniyetin ve kültürün gelişebileceği bir bölge.

Kayıp Şehir: Bir zamanlar "Hayallerin Başladığı Yer" olarak anılan bu şehir, Batı kıyısının refahı en yüksek büyük şehriydi. Ancak şimdi doğanın hakimiyeti altında.

Abluka: Salgının başladığı zamanlarda kurulan bir karantina bölgesi. Büyük miktarda askerî ve tıbbi malzeme stoku burada depolanır.

Seinz Tepeleri: Serin, nemli havası ile şehirden uzakta, ıssız bir tepelik bölge. Burada bulunan Kuzgunlar Sığınağı, uzak-yakın demeden hayatta kalan her insanı bünyesine katılmaya çağırır.

Orta Ovalık: Hoş iklimi, bereketli toprakları ve bol kaynakları ile burası salgın öncesi dönemin en popüler tatil yörelerinden biriydi.

Altın Çöl: Seyrek nüfuslu bir çöl. Yorgun ve susuz kalmış gezginler, serinletici bir içecek için motele uğramalı.

Koller Madenleri: Cevher ve mineral açısından zengin bir bölge. 19. yüzyılda yaşanan altına hücumdan sonra bu maden diyarı sessizliğe gömüldü.

Aurich Adası: Güzel kum plajlarıyla bu ada, bir zamanlar inanılmaz popüler bir tatil yeriydi. Ancak felaketten bu yana tamamen terk edilmiş durumda.

Radyasyon Adası: Zamanında bolca kaynağın yer aldığı bir askerî üs olan bu yer, radyasyon kalıntıları sebebi ile uzun süredir terk edilmiş durumda.KARAKTERLER

TANG : Merkezlerindeki harabelerde malzeme araman gerekirse veya sadece arbalet kullanabilen bir avcıya ihtiyaç duyarsan başkasını arama. Sakin ve sabırlı kişiliğini inanılmaz iz sürme ve gizlenme yeteneği tamamlar.

Kimsesiz büyüdüğünden çöpleri karıştırmakta oldukça yeteneklidir. Bu yeteneği, salgından sonra şehrin abluka bölgelerinden değerli malzemeleri çıkarmakta çok işine yarar. Kuzgunlar Sığınağı'nın en güvenilir isimlerinden biri olarak kabul edilir.


CATHERINE : Asker bir ailenin ferdi olan Catherine'in babası deniz piyadesiydi. O da babasının izinden giderek bu birlikteki en iyi keskin nişancı oldu. Felaket yaşandığı zaman Kuzgun Ekibi'ne katılmayı seçerek hayatta kalan diğerlerini korumak için nişancılık yeteneklerini kullanmaya başladı.


SHERRY : Felaketten sonra hayatta kalan birkaç nitelikli hemşireden biri. Bu iyi yürekli kadın, sığınaktaki çocukların da en sevdiği kişi.

Salgından sonra dünyada baş göseren tıbbi personel sıkıntısı sebebiyle profesyonel bir şarkıcı olma hayalini rafa kaldırmak zorunda kalarak tıp çalışmaya başladı ve sıhhiye ekibine katıldı.


YEVGENY : Felaketin ardından Kuzgunlar'ın kurtarma takımına katılmış ve Caine'e halkını kurtarmaya yardım edebilecek bir lider olmayı öğretmiştir.

Bir zamanlar seçkin bir suikastçılar cemiyetinin üyesi olan bu acımasız kuzeyli adam, eşi ve kızı öldürüldükten sonra yaşama sevincini kaybetti. Şimdilerde günlerini geçmişindeki pişmanlıkları düşünerek geçiriyor.


CAINE : Kuzgunlar Sığınağı'nın mevcut lideri Caine, hem kuzgun Ekibi'ne liderlik etmekten hem de sığınağın gelişiminden sorumlu.

Felaket vurduğunda bir kasaba şerifi olduğundan hayatta kalanları aramaya öncülük etti ve civar bölgelerdeki diğer insanların kendilerine katılmalarını sağlamak amacıyla radyo yayınları yaptı.


ROMAN : Kendi kendine helikopter kullanmayı öğrenen ve sadık bir Alman çoban köpeğine sahip olan Roman, ekibin en güvenilir araç tamir uzmanı. Felaketten önce profesyonel bir yarış takımının as pilotuydu. Yarış sırasında takım lideri tarafından iftiraya uğrayınca yarış pilotu olma hayalini bir kenara bırakarak hayatını araç tamircisi olarak idame ettirmeye başladı.

read more...