Refund Policy and Sales Agreement

İade Ve İptal

Pazaroyun aracılığı ile satın alınan hizmetin iade ve değişim koşulları, hizmetin sahibi ile elektronik ortamda gerçekleştirilen satış sözleşmesine bağlı olarak aşağıdaki şart ve usuller ile düzenlenmiştir.


İade Koşulları

Pazaroyun tarafından satışı gerçekleştirilmiş olan hizmetler kanuni şartlar çerçevesinde ilgilisine iade edilir.


İade Yöntemi

Pazaroyun, web sayfasında satışı gerçekleştirilen hizmetlerin iade şartlarının sağlanması halinde, aşağıdaki düzenlemelere bağlı kalmak şartıyla kullanıcılara 15 iş günü içerisinde ücret iadesi aşağıdaki uygulamalara bağlı kalınarak gerçekleştirilir.


İade Şekilleri

Pazaroyun üzerinden gerçekleştirilecek olan alışverişlerde kullanıcıların hizmeti kullanmaktan vazgeçmeleri durumunda ve bu durumu Pazaroyun’a zamanında bildirmeleri halinde ücret iadesi ödeme yöntemine bağlı olarak gerçekleştirilir. İade; ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, havale ile yapılmışsa ilgili hesap numarasına gerçekleştirilir.


İade Talebinin Bildirilmesi

İade edilecek olan ürün/hizmet ve bu ürün/hizmet ile alakalı iade talebi Pazaroyun’a e-posta yolu ile bildirilmelidir. Kullanıcının iade talebini Pazaroyun sistemine kayıtlı e-posta adresi ile gerçekleştirmesi gerekir. E-posta yolu ile bildirilmeyen iade taleplerinin kurallara uygun bir şekilde yapılmadığı kabul edilecek ve geçersiz sayılacaktır.

Kampanya, indirim kodu ve benzeri seçeneklerle satın alınmış olan ürün/hizmetlerin iadesi mümkün değildir. Pazaroyun bu konuda değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.


İade Talebinin Reddedilmesi

Pazaroyun, iade koşullarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmemiş iade taleplerini işleme almayacak ve reddedecektir.


İade Talebinden Vazgeçme

Kullanıcı iadenin gerçekleşmesi anına kadar iade talebinden vazgeçebilmektedir. Bu hakkı ancak ve ancak kullanıcı kullanabilir. 


Uyuşmazlık Ve Itiraz Hakkı

Uyuşmazlıkların ortaya çıkması durumunda tarafların dava açma hakkı varken uyuşmazlıklarla ilgili Türkiye Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.ir.


Alıcı, satışın konusu olan ürün ve hizmetlerin temel özellikleri, satış fiyatları, ödeme şekli, tesisat koşulları ile bu ürün ve hizmetler ile alakalı tüm bilgiler ve cayma hakkı ile alakalı bilgi sahibi olduğunu, bu bilgilerin elektronik ortamda teyit ettiğini ve daha sonra ürün/hizmetler ile ilgili sipariş oluşturduğunu kabul, beyan ve teyit eder.

Satın alınan ürün e-pin, dijital içerik kodu ya da diğer hizmetler kapsamında Mesafeli Satış Sözleşmesi Yönetmeliği Madde 15 gereğince elektronik ortamda anında ifa edilen ve tüketicinin herhangi bir cayma hakkının olmadığı ürünlerdir.

Pazar Oyun aracılığıyla ürün ya da hizmet satın almak için öncelikle web sitemize üye olunuz. Satın aldığınız ürün ya da hizmetlerin kullanım koşulları, özellikleri ve fiyatları ürün sayfasında yer almaktadır. Bu detaylar ön bilgilendirme formu ve satış sözleşmesi onayı sonrasında müşteri tarafından kabul edilmiş sayılacaktır.


İşbu ön bilgilendirme formu ve satış sözleşmesi kapsamında Alıcı’nın sipariş detayları hakkında bilgilendirilmesi söz konusudur. Bu kapsamda Alıcı’nın satın alacağı ürünlere dair bu sözleşmeyi onaylaması gerekmektedir. Onay ve siparilş sonrasında sözleşme alıcıya e-posta aracılığıyla gönderilecektir.

Sözleşme Konusu Mal veya Hizmetin Temel Nitelikleri ve KDV Dahil Fiyatı

Ürün(lerin) Adı:

Ürün Adeti:

KDV Dahil Toplam Tutar:

·         Satın alınan ürün ya da hizmetlere dair kullanım koşulları, ürünlerin özellikleri ile fiyatları ürün detay sayfalarında belirtilmiştir. Ayrıca ön bilgilendirme formu ve satış sözleşmesi kapsamında alınan onay müşterinin sözleşme onayı anlamına da gelecektir.

·         Pazar Oyun web sitesinde sepete atılarak satın alınan ürünler için ödeme ve sözleşme onay süreçlerinin tamamlanması gerekmektedir.

·         Pazar Oyun olarak satışını yaptığımız ürünlerin birden fazla kez kullanımı söz konusu olmayabilir. Bu tür kullanım sınırına sahip ürünlerde sınırlamalar yapımcı ya da üretici firmalarca belirlenmektedir.

Ödeme ve Teslimat

Satın alma işlemi gerçekleştirildiğinde ödemenin tamamı seçilen kanal üzerinden yapılmalıdır. Satın alınan ürünün elektronik ortamda anında ifa edilen bir üründür. Herhangi bir fiziki teslimat söz konusu değildir. Satın alma işlemleri gerçekleştirilirken işbu ön bilgilendirme ve mesafeli satış sözleşmesinin okunması ve onaylanması gerekmektedir. Onay sonrasında satın alma işleminin tamamlanması ile ürün kullanılmak üzere teslim edilmektedir. Ürün aktivasyon ve kullanımı Alıcı sorumluluğundadır.

Cayma Hakkı

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetlere dair cayma hakkı bulunmamaktadır. Bu kısıtlama Tüketiciye Anında Teslim Edilen Gayri Mallara İlişkin Sözleşmelere dayanmaktadır. Bu nedenle de Alıcı satın alma sonrasında Cayma Hakkı iddiasında bulunamaz.

Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak bütün ihtilaflarla alakalı her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değerler bağlamında Alıcı yerleşim yerindeki ya da ürünü satın aldığı yerdeki İl veya İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri’ne başvurabilir.